מד גובה ומד מפלס


נוזלים, גרגרים ואבקות מאוחסנים ומשונעים במכלים בגדלים שונים. מדי פעם נדרש למלא את המכלים ועל פי רוב הם מזינים מערכות ייצור שונות.
דוגמא לנוזל – מכל דלק להזנת מבערים תעשייתיים- נדרש מדי פעם לתדלק ולמלא את המכל מהספקה חיצונית (מכלית), המכל מזין באופן רציף את מערכות הייצור ומתרוקן על פי ספיקת הדלק הנדרשת.
דוגמה לאבקה – סילו קמח המוזן מטחנת קמח מצד אחד ומזין מכונת אריזת שקי קמח מצד שני. 

דוגמה לגרגרים – סילו גרגרי פלסטיק המוזן מעת לעת ממקור חיצוני ומזין מערכות הזרקת פלסטיק במפעל.
לשם תפעול שוטף של מערכות הכוללות מכלים נדרש לדעת את מצב החומר בתוכם. לעיתים נדרש רק לדעת שמפלס החומר ירד לערך מסוים (ואז צריך להוסיף חומר למיכל), לעיתים נדרש רק לדעת שמפלס החומר עלה לערך מסוים (ואז צריך לעצור את המילוי), לעיתים נדרש לדעת מה מפלס החומר במכל באופן רציף ובכל רגע נתון. מדי גובה (מודדי המפלסים) יכולים למדוד בלבד או למדוד ולשדר את נתוני המפלס או למדוד ולהפעיל/להפסיק מערכות שונות. כאמור קיימים מדי גובה המציינים רק את עצם הגעת החומר במכל לגובה מסוים שנבחר מראש

מדי גובה – מכשירים המציינים המצאות חומר במכל בגובה נתון


רוטור סובב: מד גובה הכולל רוטור בעל כנפיים המותקן בדופן המכל בגובה הנדרש לציון. באופן רגיל הרוטור סובב במהירות מסוימת ללא הפרעה, אם מפלס החומר מגיע למקום הרוטור הוא מעכב את סיבובו והמכשיר מציין עובדה זאת

דיאפרגמהמד גובה הכולל דיאפרגמה המותקנת בדופן המכל בגובה הנדרש לציון. באופן רגיל הדיאפרגמה אינה נתונה תחת לחץ כלשהו. אם מפלס החומר מגיע למקום הדיאפרגמה הוא לוחץ עליה, יחידת החישה מזהה את הלחץ והמכשיר מציין את הגעת החומר לגובה המוגדר.

 מזלג רוטט: מד גובה הכולל מזלג רוטט המותקן בדופן המכל בגובה הנדרש לציון. באופן רגיל המזלג רוטט בתדר מסוים ללא הפרעה, אם מפלס החומר מגיע למקום המזלג הוא מעכב את הרטט הרגיל והמכשיר מציין עובדה זאת.


מפסקי גובה

מפסקי גובה

מתמרי גובה

מתמרי גובה

מד לחץ

נלווים

מד לחץ

נלווים
צרו קשר

    רוטל לכמן

    לא מצאתם מה שחיפשתם? השאירו פרטים ונציג שלנו יחזור אליכם עוד היום!

    Call Now Button