מדי גובה ומפלס


נוזלים, גרגרים ואבקות מאוחסנים ומשונעים במכלים בגדלים שונים. מדי פעם נדרש למלא את המכלים ובדרך כלל הם מזינים מערכות ייצור שונות. דוגמא לנוזל – מכל דלק להזנת מבערים תעשייתיים- נדרש מדי פעם לתדלק ולמלא את המכל מהספקה חיצונית (מכלית), המכל מזין באופן רציף את מערכות הייצור ומתרוקן על פי ספיקת הדלק הנדרשת. דוגמה לאבקה – סילו קמח המוזן מטחנת קמח מצד אחד ומזין מכונת אריזת שקי קמח מצד שני. דוגמה לגרגרים – סילו גרגרי פלסטיק המוזן מעת לעת ממקור חיצוני ומזין מערכות הזרקת פלסטיק במפעל.
לשם תפעול שוטף של מערכות הכוללות מכלים נדרש לדעת את מצב החומר בתוכם. לעיתים נדרש רק לדעת שמפלס החומר ירד לערך מסוים (ואז צריך לתדלק את המכל), לעיתים נדרש רק לדעת שמפלס החומר עלה לערך מסוים (ואז צריך לעצור את התדלוק), לעיתים נדרש לדעת מה מפלס החומר במכל באופן רציף ובכל רגע נתון. מכשירי המפלסים יכולים למדוד בלבד, למדוד ולשדר את נתוני המפלס או למדוד ולהפעיל/להפסיק מערכות שונות. כאמור קיימים מכשירים המציינים רק הגעה של החומר במכל לגובה מסוים שנבחר מראש.

מכשירים המציינים המצאות חומר במכל בגובה נתון
רוטור סובב: מכשיר הכולל רוטור בעל כנפיים המותקן בדופן המכל בגובה הנדרש לציון. באופן רגיל הרוטור סובב במהירות מסוימת ללא הפרעה, אם מפלס החומר מגיע למקום הרוטור הוא מעכב את סיבובו והמכשיר מציין עובדה זאת. דיאפרגמה: מכשיר הכולל דיאפרגמה המותקנת בדופן המכל בגובה הנדרש לציון. באופן רגיל הדיאפרגמה אינה נתונה תחת לחץ כלשהו. אם מפלס החומר מגיע למקום הדיאפרגמה הוא לוחץ עליה, יחידת החישה מזהה את הלחץ והמכשיר מציין את הגעת החומר לגובה המוגדר. מזלג רוטט: מכשיר הכולל מזלג רוטט המותקן בדופן המכל בגובה הנדרש לציון. באופן רגיל המזלג רוטט בתדר מסוים ללא הפרעה, אם מפלס החומר מגיע למקום המזלג הוא מעכב את הרטט הרגיל והמכשיר מציין עובדה זאת.


מפסקי גובה

מפסקי גובה

מתמרי גובה

מתמרי גובה

נלווים

נלווים
בואו נשמור על קשר

לקבלת עדכונים שוטפים, מאמרים, הזמנות לימי עיון ועוד, נא למלא את הפרטים המצורפים

רוטל לכמן

לא מצאתם מה שחיפשתם? השאירו פרטים ונציג שלנו יחזור אליכם עוד היום!