מדי טמפרטורה


מערכות תעשייתיות רבות כוללות אביזרים וחומרים שונים (מוצקים, גזים ונוזלים) הנמצאים בטמפרטורות שונות ובמצבי לחות שונים. תפקוד נאות של מערכות מחייב מדידה ובקרה של הטמפרטורות והלחות הקיימים במערכת באמצעות מגוון האביזרים הבא: * מדי טמפרטורה * משדרי ומתמרי טמפרטורה *מדי לחות (עצמאיים או משולבים במדי טמפרטורה). האביזרים קיימים במגוון רחב של – גדלים, חומרי מבנה, תחומי טמפרטורות, מותאמים לתנאי סביבה מיוחדים, סוגי מחברים, מתחי וזרמי מוצא.
מדידת טמפרטורה מתבצעת באמצעות מד טמפרטורה (תרמומטר). קיים מגוון של מדי טמפרטורה הפועלים על פי מספר עקרונות פיסיקליים:
שינוי נפח נוזל: שינוי בטמפרטורת גופים גורם לשינוי בנפחם, עובדה זאת מנוצלת במדי טמפרטורה המורכבים מצינורית זכוכית ובתוכה נוזל. בטמפרטורה נמוכה נפח הנוזל קטן ופניו העליונים מגיעים לגובה מסוים. ככל שהטמפרטורה גדלה כך גדל נפח הנוזל ומקום פניו העליונים עולה. את מידת הטמפרטורה ניתן לקרוא בפשטות מהשנתות המשורטטות על גבי צינורית הזכוכית.
עיקרון "בי מטל": לכל חומר מקדם התפשטות תרמית שונה – חומרים שונים יתארכו באופן שונה כתוצאה משינוי הטמפרטורה. ניתן להצמיד בחוזקה שני לוחות של מתכות שונות. לוח אחד יתארך במידה רבה בעקבות השתנות הטמפרטורה והלוח השני יתארך במידה פחותה. כתוצאה מכך הצמד יתכופף, מידת הכיפוף תייצג את הטמפרטורה באמצעות מחוג.
עיקרון "טרמו-קאפל": הפרש פוטנציאלים חשמליים בצמד מתכות כתוצאה משינוי טמפרטורה (עיקרון טרמו-קאפל). כאשר מצמידים קצוות של מתכות זה לזה נוצר ביניהן הפרש פוטנציאלים חשמלי התלוי בטמפרטורה, הפרש זה מתורגם לטמפרטורה המוצגת באמצעות מחוג או צג דיגיטלי.
עיקרון IR: כל גוף פולט לסביבתו קרינה באורכי הגלים ה"תת-אדומים" – IR – קרינה שעוצמתה משתנה על פי הטמפרטורה. ניתן למדוד את עוצמת הקרינה הנפלטת מהגוף הנמדד ולדעת על פיה את טמפרטורת הגוף. שיטה נוחה מאד ופשוטה למדידת טמפרטורה כאשר לא ניתן להתקרב לגוף הנמדד, מכשיר המדידה מצביע מרחוק על הגוף הנמדד והטמפרטורה מוצגת באמצעות צג דיגיטלי על המכשיר.


מתמרי טמפרטורה

מתמרי טמפרטורה


מדי טמפרטורה

מדי טמפרטורה


מדי טמפ' תעשיתיים

מדי טמפ' תעשיתיים


שעוני לחות

שעוני לחות


מד לחץ

נלווים

מד לחץ

נלווים


צרו קשר

    רוטל לכמן

    לא מצאתם מה שחיפשתם? השאירו פרטים ונציג שלנו יחזור אליכם עוד היום!

    Call Now Button